مجوز موزیک ویدیو

شرایطی که شما برای کسب مجوز موزیک ویدیو نیاز دارید

چگونه مجوز موزیک ویدئو بگیریم؟

موزیک ویدئو یکی از شورانگیزترین فعالیت‌های موسیقی است که خوانندگان علاقه بسیاری به آن دارند. شاید شما هم یکی از همان علاقه‌مندانی باشید که درپی دستیابی به مجوزهای لازم در این خصوص هستید. دریافت مجوز موزیک ویدئو از آخرین مراحل سختی است که سپری می‌کنید. در ابتدای کار باید مجوزهای لازم برای شعر و ترانه خود دریافت کنید؛ سپس برای مجوز تک آهنگ یا آلبوم اقدام کنید.

درصورتی‌که مجوزهای مورد نیاز فایل صوتی را داشته باشید. اکنون زمان آن رسیده است که مخاطبان‌تان را با موزیک ویدئویی جذاب و دیدنی شگفت‌زده کنید. اما سختی‌های این مسیر ممکن است برخی خوانندگان یا تولیدکنندگان آثار موسیقی را منصرف کند. پیشنهاد ما دریافت راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی از یک تیم حرفه‌ای و کارکشته در این حرفه همچون نوای موسیقی است. ما تا برگزاری کنسرت از صفرتاصد مسیر را با شما خواهیم بود.

با اخذ مجوز موزیک ویدئو دیده شوید

شاید واژه دیده‌شدن برای اهل فن موسیقی نامناسب به‌نظر آید؛ اما اجرای کنسرت و انتشار موزیک ویدئو همان چیزی است که باعث دیده‌شدن این هنرمندان می‌شود. استعدادهای درخشانی که فرصت بیشتری برای تعامل با مخاطبان خود پیدا می‌کنند و گاهی با کیفیت بالای این ویدئوها آنان را به وجد می‌‌آورند.

قدم اول برای دستیابی به چنین رویای دلنشینی آن است که مجوزهای لازم و قسمت‌های دشوار کار را هر چه زودتر بپیمایید. البته برای اینکه این مرحله با سرعت و کیفیت بالایی طی شود، باید مجوزهای مراحل قبلی را به‌درستی اخذ کرده باشید که شامل متن آهنگ یا ترانه و خود موزیک است. فکر انتشار تصویری موزیکی را که مجوز رسمی ندارد، باید فراموش کنید.

کدام موزیک‌ ویدئو ها برای همیشه درحال انتشار باقی می‌مانند؟

درصورتی‌که مسیری را که در پیش‌ گرفته‌اید، به‌خوبی نشناسید، ممکن است در برخی فراز‌ونشیب‌های قانونی وغیره به دام بیفتید و هیچ‌گاه دیده نشوید. سازمانی که مجوز موزیک ویدئو را صادر می‌کند، ممیزی‌های بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد که بهتر است حتی پیش‌از اقدام برای طراحی سناریوی ویدئو و فیلم‌برداری از آن‌ها اطلاع داشته باشید. این امکان را دارید که در مشاوره‌های تخصصی با کارشناسان حرفه‌ای نوای سیمرغ این اطلاعات طلایی را در اختیار داشته باشید.

البته بیشتر این قوانین هنگام دریافت مجوز خود موزیک بررسی شده‌اند. اما محتوای سناریوی شما و اینکه چگونه این متن را به تصویر می‌کشید و از چه ابزارهایی استفاده می‌کنید. اهمیت بسیار زیادی برای مراجع قانونی این سازمان دارد. به‌همین دلیل تلاش کنید محتوای تصویری خود را چه هنگام نگارش و چه اجرایی‌کردن مطابق با این قوانین پیاده‌سازی کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که فریب کارشناسان این سازمان از نظر قانونی پیگردهایی را به همراه خواهد داشت. به‌همین دلیل پس از دریافت مجوز موزیک ویدئو باید دقیقا همان محتوایی را که برای آن مجوز دارید منتشر کنید؛ درغیر‌این‌صورت ویدئوی شما در هر مرحله از تخلف توقیف خواهد شد.

همه چیز درخصوص دریافت مجوز موزیک ویدئو

استعداد در موسیقی به‌تنهایی کافی نیست و برای رساندن این استعداد به گوش مخاطبان باید پیچ‌وخم‌های مسیر را بپیمایید. تلاش کنید با دریافت مشاوره،‌ مجوزهای ترانه و موزیک خود را با سرعت بیشتری دریافت کنید. درواقع باید تمام مراحلی را که در خصوص اخذ مجوز تک آهنگ اشاره کردیم، طی کنید. سپس بعد از درخواست رسمی برای انتشار موزیک ویدئو، طی چند مرحله مجوز نهایی را دریافت می‌کنید.

شما باید کارگردان موسیقی خود باشید!

اگرچه شما هنرمندی بااستعداد لقب می‌گیرید، این بدین معنا نیست که در تهیه یک موزیک ویدئوی خوب نیز مهارت کافی داشته باشید. در نگاه اول باید از خود بپرسید چرا قصد صرف هزینه و انتشار چنین ویدئویی را دارید؟ اگر هدف شما افزودن ارزش به صنعت موسیقی است، بهتر است این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

این شما هستید که موزیک خود را در راستای ذهنیت خود پیش می‌برید و به‌نوعی آن را کارگردانی می‌کنید. اما بهتر است امور تخصصی در این حوزه را به افراد کاربلد بسپارید. تنها کافی است این افراد بدانند که شما از انتشار این موزیک ویدئو چه می‌خواهید؟! اما انتشار این ویدئو چه مراحلی دارد؟

طراحی یک سناریوی مناسب

اگر قصد انتشار یک موزیک ویدئوی جذاب و تماشایی دارید، بهتر است بیشتر وقت خود را برای طراحی سناریو صرف کنید. البته این کاری است که باید به یک فیلم‌نامه‌نویس حرفه‌ای و مجرب بسپارید. نویسنده را با اهداف و چشم‌‌اندازهای کلی خود آشنا کنید. گاهی دریافت مشاوره‌های تخصصی از این افراد شما را حتی به سمت مقاصد بهتری راهنمایی می‌کند.

گردهم‌آوردن یک تیم مجرب برای آغاز فیلم‌برداری

برای بسیاری از خوانندگان و علاقه‌مندان به دریافت مجوز موزیک ویدئو شاید این موضوع از سخت‌ترین مراحل کار باشد؛ چراکه آنان بیشتر با اهالی موسیقی در ارتباط هستند و دانش فنی دراین خصوص ندارند. در بیشتر مواقع حتی خوانندگان مشهور و پرآوازه نیز این کار را به موسساتی می‌سپارند که تجربه خوبی در این حوزه دارند.

در چنین شرایطی صفرتاصد انتشار تا تولید موزیک ویدئو با کیفیت بالایی انجام می‌شود؛ چراکه آن را به افرادی سپرده‌اید که خود را به‌خوبی بلد هستند. این تیم‌ها معمولا خلاقیتی را به‌کار می‌بندند که حتی ممکن است شما نیز از نتیجه نهایی کار متعجب شوید!

ارسال ویدئوی نهایی برای دریافت مجوز

اقدام نهایی شما آن است که فیلم تدوین‌شده را که از هر نظر و جنبه‌ای بررسی شده است، از طریق سامانه‌های رسمی برای سازمان مربوطه ارسال کنید. پس از گذشت یک بازه زمانی مشخص، کارشناسان این حوزه در سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی رد یا تأییدیه‌ای را به اطلاع شما می‌رسانند. در بیشتر مواقع این سازمان اصلاحیه‌ای را ابلاغ می‌کند که نکات رعایت‌نشده در اجرای قوانین را به شما نشان می‌دهد. با رفع این ابهامات و برخی ویرایش‌های نهایی، درنهایت مجوز موزیک ویدئو را دریافت خواهید کرد.

جالب است بدانید موسسه معتبر و حرفه‌ای مانند نوای سیمرغ با در اختیار داشتن امکانات فراوان، تیم‌های حرفه‌‌ای از هنرمندان، نویسندگان، گروه فیلم‌برداری و کارگردانان خبره در این حوزه، این فرصت طلایی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد که با صرف هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه و کیفیت و سرعت قابل‌توجهی مجوز موزیک‌ ویدئوی دلخواه خود را دریافت کنند.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز شعر و ترانه

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی

شما تا رسیدن به موفقیت فقط یک گام صحیح نیاز دارید