شعر، ملودی، تنظیم، میکس و مستر

آنچه باید درخصوص تولید شعر، ملودی، تنظیم، میکس و مستر بدانید!

این روزها افراد بسیاری علاقه دارند که در حوزه موسیقی و جنبه‌های مختلف آن فعالیت داشته باشند. چه بسا افراد بااستعدادی که به‌علت ناآگاهی از مارکتینگ موسیقی و قواعد آن دست به تولید موسیقی و انتشار آن می‌زنند. اما یک آهنگ تنها همان چیزی نیست که شنونده با آن مواجه می‌شود. شعر، ملودی، تنظیم، میکس و مستر همگی باید با کیفیت بالایی تولید شوند که شما بتوانید یک اثر را حرفه‌ای بدانید. بسیاری از علاقه‌مندان به خوانندگی بدون آنکه سررشته‌ای در هر یک از این موارد داشته باشند، درحال تلاش برای انتشار فایل‌های موسیقی اصیلی هستند. غافل از آنکه شما نه‌تنها باید در خواندن مهارت داشته باشید، بلکه تیم خوبی را برای ساخت این آثار هنری ترتیب دهید.

چرا توجه به شعر، ملودی، تنظیم، میکس و مستر اهمیت دارد؟

اگرچه معمولا هنرمندان آثار موسیقی خود را با دل و جان می‌‌سازند، این موزیک‌ها برای شنیده‌شدن و رسیدن به بازار باید مجوزهای لازم را دریافت کنند. درواقع آنچه شما از موسیقی انتظار دارید، با آنچه که در مسیر تولید و نشر موسیقی رخ می‌دهد متفاوت است. همچنین اینکه چه شعر و ترانه‌ای در راه فعالیت‌ حرفه‌ای شما قرار می‌گیرد نیز کاملا در اختیار شما نیست! البته گاهی این مسئله به نفع شما تمام می‌شود و به رشد موسیقایی شما کمک خواهد کرد.

 درصورتی‌که به‌جز آواز در زمینه دیگری تخصص ندارید، به شما توصیه می‌کنیم که آن را به افراد کاربلد بسپارید. حتی اگر آشنایی چندانی با این بازار ندارید و افراد حرفه‌ای و مجرب در این حوزه‌ها را نمی‌شناسید، نگران نباشید. موسسات معتبری وجود دارند که به شما در این مسیر کمک می‌کنند. این موسسات با وجود سال‌ها مهارت و تجربه در این زمینه، در بسیاری از حوزه‌ها از جمله ترانه‌سرایی، شعر و آهنگسازی با افراد حاذق همکاری دارند. تنها کافی است برای تولید موسیقی موردنظر خود به موسسه نوای سیمرغ مراجعه کنید. کارشناسان این مجموعه با اتصال شما به حلقه‌های هنرمندان در زمینه ترانه و آهنگسازی شما را تنها نخواهند گذاشت. همچنین میکس و مستر نیازمند سطح بالایی از مهارت و تجربه است که همکاری با چنین افراد ماهری را در نوای سیمرغ تجربه خواهید کرد.

چرا همکاری با افراد حرفه‌ای در این حوزه مهم است؟

تولید موسیقی و نشر آن داستان‌های مربوط به خود را دارد. تقریبا شما در هر مرحله‌ای باید قوانین و مقررات ویژه‌ای را از سر بگذرانید که در نهایت اجازه نشر آثار هنری خود را داشته باشید. به‌عنوان مثال زمانی‌که قصد انتشار یک موزیک را دارید، باید برای تک آهنگ، شعر، موسیقی و بسیاری از موارد دیگر قبلا مجوز دریافت کرده باشید. درغیراین‌صورت اجازه انتشار آن را نخواهید داشت!

از طرفی شناخت معیارهای مهم برای کارشناسان این سازمان و همچنین کار با افراد حرفه‌ای در این حوزه به شما کمک می‌کند که کمتر دچار اصلاحیه‌های کمرشکن شوید. درواقع طولانی‌شدن این مراحل ذوق، علاقه و استعداد افراد بسیاری را کور کرده است. به‌همین جهت کار با چنین تیم حرفه‌ای نیاز شما را به اصلاحات مجدد و چندباره آثار و همچنین اتلاف وقت کم خواهد کرد.

درواقع باید بگوییم که شعر، ملودی، تنظیم، میکس و مستر پایه‌های بنیادین در تولید موسیقی به‌شمار می‌آیند. بی‌توجهی به هریک از این وجوه در نهایت سبب کاهش کیفیت خروجی کار خواهد شد. از طرفی شاید شما به‌اندازه یک موزیسین حرفه‌ای از مخاطبان این حوزه شناخت نداشته باشید یا همچون یک ترانه‌سرای کارکشته با غالب‌های رایج اجتماعی و نمونه‌های تأثیرگذار آشنایی ندارید. دراین‌صورت همکاری با چنین مجموعه‌هایی علاوه‌بر تولید موسیقی باکیفیت، به رشد و اعتلای جنبه‌های مختلف هنری شما کمک موثری خواهد کرد.

رابطه میکس و مسترینگ در کیفیت موسیقی

درصورتی‌که پیرهنی در موسیقی پاره کرده باشید، حتما می‌دانید که معیارهای مختلفی در تعیین کیفیت نهایی آثار موسیقی موثر است. میکس و مسترینگ از مهم‌ترین این معیارها محسوب می‌شوند. درواقع باعث بهبود وضعیت خروجی کار خواهند شد.

اگر به اصلاحیه‌های مختلفی که برای کارهای هنری موسیقی مختلف ابلاغ می‌شود نگاهی بیندازید. حتما متوجه خواهید شد که بیشتر آن‌ها به کیفیت خروجی اشاره دارند. طی همکاری با تیم‌های میکس و مسترینگ حرفه‌ای تا حدود زیادی این مشکلات رفع خواهد شد. اگر شما نیز از دوباره‌کاری‌ها و انجام ویرایش‌های پی‌درپی برای دریافت مجوز خسته‌ شده‌اید، بهتر است کار خود را حرفه‌ای پیش ببرید.

مزایای همکاری با ترانه‌سرای مشهور

شاید ترانه از تأثیرگذارترین قسمت‌های هر موزیکی باشد. به‌همین سبب اینکه با چه ترانه‌سرایی همکاری می‌کنید، بسیار مهم تلقی می‌شود. معمولا افراد معروف طی سال‌ها تجربه و نگارش ترانه‌های مختلف در زمینه‌های متنوع توانسته‌اند مهارت و تجربه بالایی در این حوزه کسب کنند. آن‌ها شاید از جمله افرادی هستند که فاصله نزدیکی با زندگی مردم عام دارند و دغدغه‌های آنان را درک می‌کنند. این شاعران خوش‌ذائقه سلیقه مخاطبین را می‌شناسند و می‌دانند که چگونه بر آن‌ها تأثیر بگذارند.

اگر به‌دنبال تولید اثری ماندگار و باکیفیت هستید، توجه به شعر و ترانه نیز مهم است. از طرفی جالب است بدانید این افراد حتی ممیزی‌های دریافت مجوز شعر را به‌خوبی می‌دانند. و معمولا دریافت مجوز برای این موارد به‌دلیل وجود این تجربه با سهولت انجام خواهد شد.

آهنگ‌ساز و تنظیم‌کننده شما را به جلو هل می‌دهند

بی‌شک از هیچ جزئی از ارکان اصلی ساخت موسیقی نمی‌توان گذشت. تمام این عناصر در کنار هم به تولید آثار هنری غنی و رشد خواننده کمک می‌کنند. آهنگساز در مرحله نخست تولید و تنظیم‌کننده در مراحل بعدی کار را سازماندهی می‌کند و تا رسیدن به خروجی باکیفیت پیش خواهد رفت.

کار کردن با تیم آهنگسازی و تنظیم حرفه‌ای شاید بیشترین تأثیر را در رشد و اعتلای خواننده داشته باشد. به‌همین جهت کار کردن با تیم‌های حرفه‌ای این امکان را در اختیار خوانندگان مخصوصا افراد با استعداد قرار می‌دهد که آثار باکیفیت تولید کنند و همچنین در این مسیر رشد قابل‌توجهی داشته باشند.

نوای سیمرغ با شمار بالایی از موسیقی‌دانان، آهنگسازان، ترانه‌سرایان و افراد حاذق در زمینه میکس و مسترینگ در ارتباط است. ما شما را به این افراد حرفه‌ای و مجرب متصل می‌کنیم و فرصت رشد بی‌نظیری را در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما علاوه‌بر تولید موسیقی باکیفیت این امکان را دارید که از تجارب افراد حرفه‌ای و صاحب‌نام در این حوزه بهره ببرید.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی