طراحی کاور و ساخت تیزر موسیقی

آشنایی با فرآیند طراحی کاور و ساخت تیزر

شما تا چه اندازه در تولید موسیقی و آثار هنری حرفه‌ای و درجه یک هستید؟ این مهارت را می‌توانید با ساخت تیزر و حتی طراحی کاور برای موسیقی‌های خود نشان دهید. در وادی خوانندگی و تولید آثار موسیقی به این نکته توجه کنید که این نمای بیرونی می‌تواند تأثیر ذهنی شما بر مخاطبین را مشخص کند. به‌همین دلیل فرآیند طراحی کاور و ساخت تیزر را به افراد حرفه‌ای در این کار بسپارید. با این قدم شما گامی دیگر در راستای رسیدن به قله‌های موفقیت برداشته‌اید.

اگرچه ساخت تیزرها و حتی طراحی کاور برای موسیقی در ظاهر ساده به‌نظر می‌آید. اما امری کاملا تخصصی و حرفه‌ای است. شما با این موارد فرصتی دارید که کاراکتری مثبت و الهام‌بخش در ذهن و روح مخاطبین و شنوندگان خود ایجاد کنید.

ویژگی‌های طراحی کاور و ساخت تیزر حرفه‌ای

زمانی می‌توانیم از باکیفیت‌بودن یک اثر هنری سخن به میان آوریم که با استانداردها و معیارهای موجود هم‌خوانی داشته باشد. در حوزه طراحی کاورهای موسیقی و حتی تیزرهای تبلیغاتی لزوم استفاده از این استانداردها دو برابر موارد دیگر است. چراکه اولین فرصتی است که مخاطب به‌واسطه آن شما را می‌نگرد و قضاوت خواهد کرد. به‌همین دلیل باید به اندازه کافی قابل‌قبول باشید.

از طرفی معمولا تیزر و حتی کاور باید از گرافیک مناسبی برخوردار باشند. معمولا طراحی این کارها به گرافیست‌های حرفه‌ای سپرده می‌شود. آنان اصول جذابیت‌بخشیدن به یک اثر هنری را به‌خوبی می‌دانند و همه تلاش خود را برای تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‌های متقاضی به‌کار می‌بندند.

همچنین این ابزارهای تبلیغاتی که به بهتر دیده‌شدن آثار هنری شما کمک ویژه‌ای می‌کنن.، حاوی نت‌های موسیقی هستند که صفرتاصد کار را همراهی می‌کنند. درواقع باید گفت اهمیت تصویر و صوت به یک اندازه است و شاید بتوان گفت موسیقی خوب می‌تواند نواقص و عیوب گرافیک متوسط را پوشش دهد. به‌همین دلیل برای طراحی کاور و ساخت تیزر لازم است با تیمی همکاری کنید که در تمامی این زمینه‌ها مهارت بالا و تجربه زیادی داشته باشند.

یک کاور خوب و باکیفیت و حتی تیزرهای جذاب باید با رعایت کوچک‌ترین نکات بصری و صوتی طراحی شوند. اینکه موسیقی چه فضایی را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند، جزئیات تصویری چه کیفیتی دارند و از همه مهم‌تر کارگردانی تمام این موارد با چه درجه‌ای از کیفیت انجام می‌شود، تعیین‌کننده میزان جذابیت نهایی کار خواهد بود.

چرا کیفیت کاور و تیزر مهم است؟

مغازه‌ای را در نظر بگیرید که دارای باکیفیت‌ترین اجناس است؛ اما ویترین مناسبی ندارد. چنین محصولات مرغوبی ماه‌ها در گوشه مغازه خاک خواهند خورد؛ چراکه مشتریان هرگز به کیفیت آن‌ها پی نخواهند برد. هر مسئله‌ای از جمله استعداد و کیفیت موسیقی نیز از این قاعده مستثنی نیست. تا زمانی‌که با طراحی کاور و ساخت تیزرهای حرفه‌ای استعداد و کیفیت خود را به نمایش نگذارید، دیده و شنیده نخواهید شد.

از طرفی حتی خوانندگانی و نوازندگان مشهور که نیازی به دیده‌شدن ندارند نیز به کیفیت این موارد توجه بسیاری دارند. در این مرحله هدف دیده‌شدن نیست؛ اما شما باید برای زمان، هزینه و حتی چشم و گوش مخاطبین خود ارزش زیادی قائل باشید و تبلیغات باکیفیت و ترغیب‌کننده‌ای را عرضه کنید. درواقع این موارد همواره مهم هستند و هیچ‌گاه و به هیچ دلیلی نباید برای آن‌ها کم بگذارید.

جالب است بدانید گاهی یک تیزر یا کاور چنان جذاب طراحی و ساخته می‌شود که حتی مخاطبین جدیدی را به آثار هنری شما جذب می‌کند. بهتر است این کاورها معنای اصلی کار و اهداف شما را به‌خوبی منتقل کنند. این تصاویر و موسیقی با ذهن و روح شنوندگان و مخاطبین ارتباط برقرار می‌کنند و آن‌ها را به شما جذب خواهند کرد.

این ابزارهای تبلیغاتی تقریبا کوتاه‌مدت هستند؛ به‌همین دلیل طراحان باید از تمام مهارت‌های خود برای جلب نظر مخاطبین در همین زمان کوتاه بهره ببرند. جالب است بدانید از جمله عواملی که باعث انتشار فوق‌العاده این تیزرها می‌شود نیز کوتاه‌بودن است.

انواع تیزر که نبض مخاطب را در دست می‌گیرد!

معمولا تیزرها به شکل‌های متنوعی طراحی و ساخته می‌شوند که هریک اهداف ویژه‌ای را دنبال می‌کند. با این حال طراحی تیزرهای تصویری حتی برای آلبوم موسیقی تأثیر بسیار زیادی در جلب‌نظر مخاطبین دارد. به‌همین جهت خوانندگان و نوازندگان بسیاری از این ابزار کارآمد برای برقراری ارتباط احساسی با این مخاطبان استفاده می‌کنند.

تیزر همچنین می‌تواند صوتی باشد که در این صورت معمولا با جلوه‌های صوتی و موزیک‌های بی‌نظیر برنامه‌ریزی خواهد شد. درهرحال بسته به سلیقه و نیازهای مشتریان از انواع خاصی از این تیزرها استفاده می‌شود که جوابگوی نیازهاست. شما این امکان را دارید که از قابلیت تیزرهای تصویری برای تبلیغ موزیک ویدئو، تک آهنگ و آلبوم استفاده کنید.

فرآیندهای قانونی طراحی و ساخت تیزر و کاور

تمامی مراحل تولید و نشر موسیقی مستلزم گذراندن روال و مراتب قانونی است. در هر مرحله‌ای شما به مجوزهایی نیاز دارید که محتوای در حال انتشار را تأیید می‌کنند. بسته به اینکه قصد دارید در متن تیزر و کاور خود از چه گزینه‌هایی استفاده کنید، باید برای هر کدام مجوزهای لازم را دریافت کنید.

به‌عنوان مثال اگر تیزر همراه با موسیقی، موزیک یا ترانه‌ای باشد، باید به‌صورت مجزا برای هرکدام مجوزهای لازم را دریافت کنید. در مرحله نهایی برای انتشار این تیزر یا کاور باید نسخه‌ای از آن را در اختیار سازمان مربوطه قرار دهید و مجوز نشر را دریافت کنید.

نوای سیمرغ از جمله موسسات معتبری است که با سال‌ها تجربه در این حوزه، خوانندگان بسیاری را برای دستیابی‌ به اهداف کوچک و بزرگ خود یاری کرده است. پس ‌از گذر از پیچ و خم‌های فراوان این مسیر، اکنون قصد داریم از مهارت و تجربه خود برای اعتلای موسیقی این کشور بهره ببریم.

این موسسه با در اختیار داشتن امکانات مناسب و همکاری با کادری مجرب در حوزه‌های مختلف هنری به شما این امکان را می‌دهد که کیفیت قابل‌توجهی را عرضه کنید. صفرتاصد این کار را به افراد حاذق در این زمینه‌ها بسپارید و به‌راحتی دیده شوید.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی