مجوز همایش های فرهنگی و هنری

چگونگی اخذ مجوز همایش های فرهنگی و هنری

تقریبا برای هر اقدام و فعالیت هنری و فرهنگی کوچک یا بزرگی به کاغذبازی‌های اداری نیاز دارید. درصورتی‌که همایش و بسیاری از گردهمایی‌های هنری یا فرهنگی را بدون اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه برگزار کنید. احتمال دارد تحت پیگردهای قانونی قرار بگیرید. اخذ مجوز همایش های فرهنگی و هنری به‌اندازه‌ای مهم است که شما پیش‌از هر اقدام دیگری باید به فکر تدارک آن باشید.

معمولا بسیاری از این همایش‌ها با مقاصد و اهداف مختلفی برگزار می‌شوند و در راستای اعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین قدم‌هایی برمی‌دارند. برگزاری این همایش‌ها برای بسیاری از علاقه‌مندان حائز اهمیت است و بسیاری از اهالی هنر همواره در تلاش هستند که با دریافت این مجوزها، گردهمایی‌های مختلفی را در طول سال پیاده‌سازی کنند. اما فرآیند اخذ این مجوز چگونه است؟

چه نشست‌هایی نیاز به اخذ مجوز همایش های فرهنگی و هنری دارند؟

تقریبا تمام زمینه‌هایی که به‌نوعی با هنر و فرهنگ در ارتباط هستند. برای تمامی تجمعات فنی خود نیاز به دریافت چنین مجوزهایی دارند. به‌عنوان مثال در وادی هنر، نقد کتاب، اثر موسیقی، سینمایی و سایر آثار هنری یا حتی رونمایی از این آثار در زمینه‌های مختلف نیازمند برگزاری جلسات و نشست‌هایی است. این همایش‌ها حتی اگر با نفرات اندکی نیز برگزار شوند، نیازمند اخذ مجوزهایی از سوی سازمان‌های مربوطه هستند.

جالب است بدانید حتی برگزاری گردهمایی‌های علمی نیز باید دارای چنین مجوزهایی باشند. درغیر‌این‌صورت با برگزارکنندگان آن برخورد خواهد شد. به‌همین دلیل شما در هر حوزه‌ای از هنر، ادب، علم و تمام زمینه‌های مرتبط با آن‌ها فعال دارید و علاقه‌مند برگزاری‌ هم‌اندیشی با سایر فعالان در این حوزه‌ها هستید، بهتر است اخذ مجوز همایش های فرهنگی و هنری را از قلم نیندازید!

اخذ این مجوز چه مزایایی دارد؟

موسیقی، ادبیات، سینما و سایر وجهه‌های فرهنگ و هنر مستقیما در بطن جامعه تأثیرگذار هستند و معمولا با مخاطبان عام سروکار دارند. به‌همین جهت رشد و اعتلای این هنرها می‌تواند به‌صورت چشم‌گیری در تقویت هنر و فرهنگ جامعه موثر باشد. این ابزارهای کارآمد اجتماعی به‌راحتی در قشرهای مختلف مردم نفوذ می‌کنند و با درک نیازها و خواسته‌های آن‌ها در جهت بهبود تلاش می‌کنند. حتی برگزاری جلسات نقد یا معرفی در حوزه‌های مختلف نیز در راستای رفع بسیاری از خواسته‌های جامعه است.

در یک کلام باید بگوییم کمک به دریافت مجوز همایش های فرهنگی و هنری درحقیقت کمک به رشد فرهنگ و هنر این جامعه است. به‌همین جهت بسیاری از موسسات معتبر و حرفه‌ای نظیر نوای سیمرغ که تجربه بالایی در حوزه دریافت انواع مجوزهای رسمی دارند، با درک این دغدغه در این زمینه تلاش می‌کنند.

آیا مجوزهای برگزاری غیرضروری هستند؟

شاید شما هم تصور کنید وجود چنین فیلترهایی برای تشکیل چنین نشست‌هایی لازم نیست. درواقع دریافت این مجوزها مستلزم صرف زمان بوده و از نظر برخی افراد تنها مایه دردسر است. باوجود آنکه شما برای دریافت چنین مجوزهایی با مشکلاتی مواجه خواهید شد، اما شاید وجود چنین فیلترهایی ضروری باشد.

هر نوع نظارت بر محتواهای درحال انتشار به افراد کمک می‌کند که شیب رشد و پیشرفت خود را حفظ کنند. از طرفی حفظ و ارتقای کیفیت این نشست‌ها از دیگر دغدغه‌هایی است که وجود چنین مجوزهایی را ضروری می‌کند. هر اندازه کیفیت این همایش و گردهمایی‌ها بهبود یابد. درواقع تلاشی برای بهبود شرایط فرهنگی و هنری جامعه صورت گرفته است.

چگونه این مجوز را دریافت کنیم؟

در نگاه اول باید بدانید که این مجوزها تنها به موسسات فرهنگی و هنری معتبر داده می‌شود. به‌همین دلیل اگر شما قصد برگزاری همایش، گردهمایی، کنفرانس یا نشست‌هایی در این زمینه‌ها دارید، باید از طریق یکی از این موسسات معتبر اقدام کنید. جالب است بدانید دریافت مجوز تنها مزیت مراجعه به چنین موسساتی نیست؛ چراکه آن‌ها تمامی امکانات و تجربه لازم برای برگزاری صفرتاصد همایش‌ها و کنفرانس‌های مختلف را در اختیار دارند.

پس‌از مراجعه به این موسسات آن‌ها باتوجه به محتوا و اهداف شما از برگزاری چنین نشستی، در راستای اخذ مجوز همایش‌های فرهنگی و هنری اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند. پس‌از گذشت مدت زمان خاصی این موسسه مجوز را از سوی سازمان‌های مربوطه دریافت می‌کند و آن را به اطلاع شما می‌رساند. برخی موسسات نظیر نوای سیمرغ این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهند که تنها به دریافت مجوزها بپردازید. شما این امکان را دارید که موسسه دیگری را برای برگزاری انتخاب کنید.

نوای سیمرغ با بهره‌مندی از کادری حرفه‌ای و مجرب مجوز موردنیاز شما را در کمترین زمان ممکن دریافت می‌کند؛ چراکه تمام پیچ‌وخم‌های قانونی این مسیر را می‌داند. البته امکانات برگزاری این همایش و گردهمایی‌ها نیز از طریق این موسسه در دسترس است که براساس علاقه و نیاز شما اجرایی خواهد شد. البته این موسسه بیشتر در زمینه پخش موسیقی فعالیت دارد و علاقه‌مند است که تولیدکنندگان موسیقی را همراهی کند. اما این فرصت را دارید که از خدمات این موسسه بهره‌مند شوید.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی