مجوز جونگ و استند آپ کمدی

آنچه باید درخصوص مجوز جونگ و استندآپ کمدی بدانید!

جونگ‌ها همواره بخشی از خاطرات جذاب گذشته ما بوده‌اند. این روزها اما آن‌ها را بیشتر با نام استندآپ کمدی می‌شناسیم که توانسته است علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کند. اگر شما نیز یکی از کمدین‌هایی هستید که هواداران زیادی دارید، حتما در حال‌ و هوای برگزاری یک اجرا هستید. آیا می‌دانستید که حتی چنین اجراهایی نیازمند مجوز جونگ و استندآپ کمدی هستند؟

تقریبا هر رویداد فرهنگی که قابلیت اجرای همگانی یا عمومی داشته باشند، نیازمند اخذ مجوزهایی است که محتوای آن را از نظر رعایت عرف جامعه و موازین اخلاقی تأیید کند.

آیا دریافت مجوز جونگ و استندآپ کمدی لازم است؟

ممکن است ابتدای این راه باشید و به‌تازگی به این حوزه از کمدی علاقه‌مند شده باشید. به‌همین جهت باید بدانید برگزاری چنین جونگ‌هایی بدون داشتن مجوزهای لازم کاملا غیرقانونی است. و با تمامی اعضای اجرایی چنین رویدادهایی برخورد قانونی خواهد شد. بنابراین بهتر است پیش ‌از هر گونه اقدامی در این خصوص برای دریافت مجوزهای لازم اقدام کنید.

سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی ارگانی است که مستقیما در صدور مجوزها دخالت دارد با تبیین برخی قوانین افراد را ملزم به رعایت می‌کند. به‌همین سبب شما برای اجرای محتوای طنز خود ابتدا باید موافقت‌های محتوایی و البته اجرایی این جونگ‌ها را از این سازمان دریافت کنید.

نکته!

دقت داشته باشید محتوای اجرایی این مراسم‌ها تحت نظارت این سازمان انجام می‌شود. به‌همین دلیل اگر محتوایی که برای دریافت مجوز ارسال کرده‌اید با اجرای شما تفاوت‌های اساسی داشته باشد. ممکن است شامل پیگردهای قانونی شوید. در برخی موارد که افراد ناقض بسیاری از قوانین این سازمان باشند، حتی امکان توقیف اجرا و همچنین ممنوعیت از فعالیت هنرمند و حتی همکاران و دست‌‌‌اندرکاران هنری خواهد شد. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم بدون دریافت مجوز جونگ و استندآپ کمدی فکر اجرای آن را فراموش کنید.

نکاتی برای اخذ مجوز

معمولا دریافت مجوزهای رسمی برای برگزاری چنین رویدادهایی روند اداری مخصوص‌ به‌ خود را دارد و افراد باید تا دریافت نتیجه از سوی این سازمان برای اخذ مجوز جونگ و استندآپ کمدی صبر کنند. گاهی برخی از کمدین‌ها اجراهای فراوانی دارند و معمولا به شهرهای مختلفی برای این اجراها سفر می‌کنند.

نکته مهم آن است که برگزاری هر یک از این اجراها مستلزم دریافت مجوز است. یعنی اگر شما برای چند شهر مختلف و در نقاط مختلفی قصد برگزاری جونگ داشته باشید. باید برای هر کدام از این اجراها مجوزهای مربوطه را دریافت کنید.

از آنجایی‌که برای هر اجرا محل، زمان و شرایط برگزاری متفاوت‌ است، اخذ مجوز جونگ و استندآپ کمدی برای هر یک از آن‌ها الزامی خواهد بود. درصورت عدم توجه به چنین مسئله‌ای ممکن است شما را درگیر بسیاری از مسائل حقوقی غیرضروری کند؛ بنابراین دقت لازم را در این زمینه به‌خرج دهید!

جالب است بدانید این روزها سخت‌گیری‌های سازمان‌های تعیین‌کننده قوانین کمتر شده است. تفکر عمومی بر آن است اجراهایی که به افزایش شادی و نشاط مردم جامعه کمک می‌کنند. با آزادی بیشتری همراه باشند و دریافت مجوز جونگ و استندآپ کمدی آسان‌تر از پیش باشد. با این حال عدم رعایت قوانین کشوری و عناد با موازین اخلاقی و قوانین این اجراها را در هر مرحله‌ای توقیف خواهد کرد.

چگونگی دریافت مجوز

پس ‌از ثبت درخواست در سامانه این سازمان لازم است که لوح فشرده‌ای از اجرای خود را برای کارشناسان مربوطه ارسال کنید. درواقع شما باید ویدئویی را از استندآپی که قصد اجرای آن را دارید، تهیه کنید و پیش‌ از هرگونه اقدامی برای برگزاری جونگ آن را برای اخذ مجوز ارسال کنید.

این کارشناسان طبق قوانین و مقررات سازمان نسبت به تأیید یا رد این جونگ‌ها اعلام‌نظر می‌کنند. سپس بعد از گذشت بازه زمانی مشخص‌شده‌ای آن را به اطلاع موسسات برگزارکننده این اجراها می‌رسانند.

توجه داشته باشید هرگونه تخلف در اجرای این جونگ‌ها یا فریب ارگان‌های مربوطه با واکنش‌های قانونی و رسمی این سازمان مواجه خواهد شد. معمولا چنین تخلفاتی با ارسال تذکرنامه‌هایی رسمی و مکتوب به اطلاع موسسات برگزارکننده مراسم می‌رسد. از طرفی براساس اینکه تخلف تا چه اندازه‌ای صورت گرفته است، معمولا از فعالیت مجدد این موسسات تا اطلاع ثانویه جلوگیری خواهد شد.

همگام با اجرای درخشان استندآپ کمدی

ممکن است شما در ابتدای این مسیر باشید و با پستی و بلندی‌ها آن به‌خوبی آشنا نباشید. ازطرفی دریافت مجوز چنین اجراهایی بسیار سخت است. به‌همین جهت بهره‌گیری از تجربه و دانش برخی موسسات معتبر و حرفه‌‌ای در این عرصه به شما کمک می‌کند این مسیر را مطمئن‌تر بپیمایید.

موسسه فرهنگی هنری نوای سیمرغ با داشتن کادری مجرب و کاربلد و با بهره‌مندی از سال‌ها تجربه در این حوزه یکی از بهترین مشاوران برای همراهی در این مسیر است. ما هنرمندان و علاقه‌مندان بسیاری را تا رسیدن به اوج قله‌های موفقیت و اجراهای موفق و بی‌نظیر همراهی کرده‌ایم. اکنون این تجارب و دانش را کاملا در اختیار شما قرار داده‌ایم که با استفاده از آن این مسیر را با دشواری کمتر طی کنید.

کمک به شما برای دریافت مجوز جونگ و استندآپ کمدی و همچنین سایر مشاوره‌های تخصصی و راهنمایی‌ها برای برگزاری بی‌عیب و نقص این جونگ‌ها باعث افتخار ماست. این موسسه با داشتن فعالیت قانونی در حوزه اخذ این مجوزها سرعت کار را به شدت افزایش خواهد داد.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی