مجوز تیزر تبلیغاتی

مجوز تیزر تبلیغاتی در یک نگاه!

اگر نگاه دقیق‌تری به اطراف‌تان بیندازید، حتما متوجه خواهید شد که در دنیایی از تیزرهای تبلیغاتی غوطه‌ور شده‌اید. همه شرکت‌های کوچک و بزرگ از انواع تیزرهای تبلیغاتی برای دیده‌شدن برند و خدمات خود استفاده می‌کنند. این روزها به جرأت می‌توان گفت دریافت مجوز تیزر تبلیغاتی مهم‌ترین اقدامی است که برای رشد و شکوفایی کسب‌وکار خود می‌توانید انجام دهید. اما چگونه؟
معمولا دریافت مجوز مستلزم رعایت برخی نکات و قوانین است که از سوی سازمان‌های مربوطه اعلام می‌شود. شما با طی این مراحل فرصت ساخت چنین تیزرهایی را خواهید داشت.


صفرتاصد مجوز تیزر تبلیغاتی

برای بسیاری از کسب‌وکارها نحوه دریافت این مجوزها اهمیت بالایی دارد. به‌همین دلیل تمام تلاش خود را به کار می‌بندند که با راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی موسسات معتبر و حرفه‌‌ای در این زمینه با سرعت بالایی مراحل قانونی و اداری را پشت سر بگذارند. اما این مراحل کدام‌اند؟


دریافت مجوز برای محتوا

معمولا تیزرهای تبلیغاتی حاوی محتواهای مختلفی از جمله موسیقی یا آهنگ هستند. شما برای دریافت مجوز باید برای انواع محتواهای هدف در این تیزر مجوزهای لازم را دریافت کنید. به‌عنوان مثال برای دریافت مجوز آهنگ باید تمامی مراحل قانونی مرتبط با دریافت مجوز تک آهنگ را سپری کنید.


تأیید صلاحیت عوامل

پس‌‌از طی این مراحل، نوبت به تأیید صلاحیت تمامی عوامل ساخت تیزر می‌رسد. از منظر این سازمان تمامی افرادی که به هر نحوی در این فرآیند مشارکت دارند، باید صلاحیت داشته باشند و همچنین فاقد سابقه کیفری یا تخلفات قانونی در این زمینه باشند. به‌عنوان مثال اگر کارگردان این تیزر دارای تخلفاتی باشد که به تأیید این سازمان برسد، از ساخت تیزر جلوگیری خواهد شد.


تأیید نهایی تیزر

پس ‌از دریافت مجوزهای جداگانه برای هر یک از بخش‌های تیزر، باید نمونه‌ای از این تیزر را ضبط کنید. سپس نسخه باکیفیت و اصل تیزر تبلیغاتی را برای این سازمان ارسال کنید. البته نوع فایل ارسالی نیز باید دارای مشخصاتی باشد که هنگام ثبت درخواست به شما اعلام خواهد شد.
معمولا در بازه زمانی مشخص‌شده‌ای کارشناسان مربوطه این فایل را از جنبه‌های مختلفی بررسی می‌کنند و در صورت امکان رأی به مجازبودن می‌دهند یا اصلاحیه‌هایی را ابلاغ می‌کنند. گاهی محتوا به‌گونه‌ای است که حتی اجازه اصلاحیه آن را نمی‌دهند و به‌طور کامل رد خواهد شد. دراین‌صورت امکان ادامه چنین پروژه تبلیغاتی میسر نخواهد بود.


با این مدارک مجوز تیزر تبلیغاتی را دریافت کنید

برای اخذ هر مجوزی نیازمند مدارکی هستید که هویت حقیقی یا حقوقی خود را به کارشناسان این سازمان اثبات کنید. سپس باید به معرفی اثر خود بپردازید و جزئیات درحال انتشار را به اطلاع این متخصصان برسانید. درواقع آن‌ها با بررسی‌های تخصصی در این خصوص دررابطه با انتشار یا توقیف تیزر تبلیغاتی شما تصمیم‌گیری می‌کنند.
علاوه‌بر مدارکی که منجر به تأیید هویت شما می‌شود، معمولا شما باید نام، موضوع، مدت‌زمان، مکان و زمان اجرای این تیزر را به‌صورت دقیق در فرم‌های مربوطه درخواست مجوز وارد کنید. همچنین اگر گروه هنری و تولیدی شما دارای نام و نشان مشخصی است باید آن را وارد کنید. نام شرکت، شماره مجوز اجرا و شماره مجوزهای مربوط به محتوای صوتی و تصویری و حتی نوع موسیقی که در این تیزر به کار می‌رود نیز اهمیت زیادی دارد.


در ادامه از شما خواسته می‌شود که نام قطعاتی که قصد اجرای آن‌ها را دارید، به‌صورت تفکیکی و با جزئیات کامل اعلام کنید. به‌عنوان مثال اگر قصد دارید تبلیغات خود را با یک موزیک همراه کنید، حتما باید نام قطعه، آهنگساز، تنظیم‌کننده، شماره مجوز شعر و خواننده را اعلام کنید. حتی نام نوازنده‌ها و سازهایی که در این آثار به ‌کار می‌رود برای کارشناسان مهم تلقی می‌شود.
در نهایت شما باید تعهدنامه‌ای را مطالعه و امضا کنید. این تعهدنامه از جانب شما به این سازمان اعلام می‌کند که تمام قوانین مرتبط با انتشار چنین تیزرهای تبلیغاتی، قوانین مرتبط با تولید موسیقی و حتی قوانین مولفین و تهیه چنین آثاری را می‌دانید. همچنین از شما خواسته می‌شود که نام و مسئولیت تمامی افرادی را که به‌نوعی در پروژه شما همکاری داشته‌اند، یادداشت کنید.


نکاتی درخصوص صدور مجوز

دقت داشته باشید اگر قصد استفاده از هنرمندان خارجی را در ساخت تیزر دارید، باید حتما مجوزهای مرتبط با آن را دریافت کنید. سپس رونوشتی از این مجوزها را همراه با درخواست خود ارسال کنید. از طرفی باید نسخه تایپ‌شده و خوانایی از اشعار و سروده‌هایی را که در متن تیزر اجرا می‌شود، به ترتیب اجرا آماده کنید.
طبق قوانین باید 3 نسخه از فایل اصل تیزر تهیه کنید و برای بررسی‌های نهایی در اختیار کارشناسان این سازمان قرار دهید. در تمامی این مراحل شما باید نام درخواست‌کننده و همچنین موسسه یا شرکتی که تقاضاهای دریافت مجوز تیزر تبلیغاتی را دارد، مشخص کنید. هرگونه ابهام در ورود اطلاعات باعث می‌شود فرآیند صدور مجوز با مشکلاتی مواجه شود و از طرفی زمان زیادی صرف دریافت آن شود.


اعتبار تیزر

بسته به نوع تیزرها معمولا اعتبار مجوز نیز متفاوت است؛ اما معمولا اعتبار چنین مجوزهایی یک ساله ‌است. درصورتی‌که پس ‌از گذشت این زمان همچنان تمایل به انتشار مجدد آن داشته باشید، باید مجوز خود را تمدید کنید. معمولا این مرحله با سخت‌گیری کمتری روبه‌رو خواهد بود.


تمدید و ابطال تیزرهای تبلیغاتی چگونه است؟

همچنین امکان ابطال این مجوزها نیز از سوی متقاضی وجود دارد. ممکن است اشخاص حقیقی یا حقوقی صاحب این آثار بنا به دلایل مختلفی تصمیم به عدم همکاری بگیرند. دراین‌صورت معمولا تیزرهای تبلیغاتی را ابطال می‌کنند که امکان سوء استفاده‌های احتمالی از آن را بگیرند. روند عملیاتی صدور، تمدید یا ابطال معمولا چندان طولانی‌مدت نیست، با این حال کامل‌بودن مدارک به سرعت‌بخشیدن به این فرآیند‌ها کمک ویژه‌ای خواهد کرد.


نوای سیمرغ به‌عنوان موسسه‌ای معتبر و حرفه‌ای درخصوص صدور مجوزهای قانونی تولید و نشر موسیقی و حتی برگزاری بسیاری از آثار هنری و تبلیغاتی فعالیت می‌کند. شما با بهره‌مندی از امکانات این مجموعه این فرصت را دارید که علاوه‌بر دریافت مشاوره‌های تخصصی برای دریافت مجوز تیزر تبلیغاتی، از مجموعه‌های هنری حرفه‌ای این موسسه برای ساخت تیزر خود استفاده کنید.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی