خدمات و پخش جهانی

با پخشِ جهانی در کنار نوای سیمرغ، جهانی شوید

معرفی خدمات و پخش جهانی

بسیاری از افرادی که در حوزه موسیقی فعالیت می‌کنند، رویای جهانی‌شدن در سر دارند. گاهی افراد تلاش می‌کنند این رویاها را فراموش کنند؛ چراکه تصور می‌کنند امکانات لازم برای تحقق چنین آرمانی وجود ندارد. اما این روزها این فرصت طلایی به وجود آمده است که استعداد و حاصل تلاش‌های خود را فراتر از مرزها بشنوید. اما این خدمات و پخش جهانی دقیقا چگونه انجام می‌شود؟

موسیقی قابلیت برقراری ارتباط با سایر فرهنگ‌ها و ملیت‌ها را فارغ از زبان، قوم و مذهب دارد و شما اکنون این فرصت ارتباط‌گیری با جهان را در اختیار دارید. نه‌تنها هنر خود، بلکه شما با زبان موسیقی می‌توانید فرهنگ و سنت‌های کشور خود را به جهانیان عرضه کنید و چه راهی از این زیباتر؟

پیامدهای خدمات و پخش جهانی

زمانی‌که شما در سطح جهانی شنیده می‌شوید، درواقع این فرصت را دارید که خود را بزرگ‌ترین و با استعدادترین افراد در حوزه موسیقی مقایسه کنید. مهم‌ترین نکته آن است که شما حتما در چنین مسیر پر پیچ و خمی پیشرفت خواهید کرد.

شنیده‌شدن در جهان این امکان را ایجاد می‌کند که خود را محک بزنید؛ چراکه توسط سلیقه‌های مختلفی شنیده می‌شوید و مورد قضاوت افراد بسیاری قرار می‌گیرید. اگر قصد شما از فعالیت در هنر موسیقی کسب تجربه و پیشرفت و آموزش است، جهانی‌شدن همان چیزی است که به شما درس‌های بزرگی می‌آموزد. پیشرفت مالی، حرفه‌ای و کاری از مهم‌ترین دستاوردهای قدم‌نهادن در چنین مسیری است.

تله‌ قالب‌های تکراری و یکنواخت با ورود به بازار جهانی شکسته می‌شود و شما خود را در مسیری می‌بینید که باید برای شنیده‌شدن تغییراتی را در خود و موسیقی ایجاد کنید. همین تغییرات منشاء بسیاری از پیشرفت‌های بعدی شما خواهد بود؛ چراکه در این شرایط شما مجاز هستید خود را با استانداردهای جدید جهانی مطابقت دهید.

ماجرای کپی‌رایت

یکی از دغدغه‌های افراد هنگام تولید موسیقی در قد و قامت جهان آن است که چگونه حقوق کپی‌رایت را رعایت کنند. از آنجایی‌که موسیقی جهانی در این مسئله با کسی شوخی ندارد، به‌شدت با افراد خاطی برخورد خواهد شد. به‌همین سبب یکی از مهم‌ترین آموزش‌ها در این مقیاس آن است که با این قوانین به‌خوبی آشنا باشید. معمولا بسیاری از خوانندگان با چنین اهداف و مقاصدی از مشاوره‌های تخصصی موسسات معتبر و حرفه‌ای در این حوزه بهره می‌گیرند.

برای انتشار یک موسیقی در عموم باید حقوق کپی‌رایت آن پرداخت شود. درواقع هر آهنگی که در هر رستوران یا اماکن عمومی پخش می‌شود، باید این قوانین را رعایت کند. استفاده غیرقانونی حتی از تک آهنگ‌ها با دردسرهای قانونی همراه خواهد بود. به‌همین جهت فعالیت در حوزه موسیقی جهان باید با رعایت این نکات صورت گیرد.

ابعاد پخش جهانی موسیقی

معمولا آثار هنری تولیدی به شکل‌های متنوعی روانه بازار می‌شوند. با وجود پیشرفت‌هایی که حوزه وب‌سایت‌‌های موسیقی صورت گرفته است، همچنان پخش فیزیکی این آثار رایج است. معمولا سی دی یا دی وی دی‌های باکیفیتی از این آثار تولید و روانه بازار می‌شود. دریافت حق کپی‌رایت برای این آثار از مهم‌ترین اقداماتی است که در حوزه خدمات و پخش جهانی باید مورد توجه قرار بگیرد.

همچنین این روزها بیشتر افراد دارای گوشی‌های هوشمندی هستند که با اپلیکیشن‌هایی حرفه‌ای امور روزانه خود را راه می‌اندازند. گوش‌دادن به موسیقی نیز از جمله نیازهایی است که از این طریق رفع می‌شود. معمولا هر فردی در گوشی خود اپلیکیشن‌های موسیقی خاصی دارد یا برای شنیدن به سایت‌هایی مراجعه می‌کند. این شیوه مدرنی از پخش موسیقی در جهان محسوب می‌شود.

جالب است بدانید حتی نشر موسیقی به این شکل نیازمند دریافت مجوزهای جهانی است. با در اختیار داشتن این مجوزها شما امکان انتشار این فایل‌های موسیقی را در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی خواهید داشت. اینستاگرام و بسیاری از اپلیکیشن‌های معروف موسیقی در جهان از جمله آن‌‌ها محسوب می‌شوند. دقت داشته باشید درصورتی‌که این مجوزها را دریافت نکرده باشید، ویدئو، موزیک و فایل‌های شما با صلاحدید این شبکه‌ها غیرقانونی تلقی شده و حذف خواهند شد.

خدمات اپلیکیشن‌های پخش آنلاین موسیقی

امروزه بیشتر افراد علاقه‌مند به شنیدن موسیقی از اپلیکیشن‌هایی استفاده می‌کنند که با رعایت حقوق کپی‌رایت فعال هستند. این اپ‌ها معمولا پخش آنلاینی را از طیف وسیعی از موسیقی‌های درحال انتشار در جهان عرضه می‌کنند و شنوندگان با خرید اشتراک از آن‌ها این فرصت را دارند که بدون زیرپا گذاشتن قوانین کپی‌رایت به موسیقی‌های مورد علاقه خود گوش دهند.

معمولا این اپ‌ها روی بسیاری از پلتفرم‌های رایج در جهان یعنی اندروید، آی او اس، مک و ویندوز قابل اجرا هستند. این برنامه‌های کاربردی بسیار پرطرفدار هستند و همیشه و همه‌جا امکان شنیدن جدیدترین آثار هنری هنرمندان محبوب را مهیا می‌کنند.

موسسات معتبری مانند نوای سیمرغ به خوانندگانی که تمایل به انتشار جهانی آثار خود دارند در این راستا کمک می‌کند. بدین معنا که امکان انتشار این فایل‌ها را به‌صورت پخش آنلاین در شبکه‌های اجتماعی و چنین اپلیکیشن‌های پرطرفداری مهیا می‌کند. دیده و شنیده‌شدن شما در چنین فضاهایی نه‌تنها مسیر پیشرفت شما را هموارتر می‌کند، بلکه به کسب درآمدهای مناسب برای شما نیز منجر خواهد شد.

برترین اپلیکیشن‌های پخش جهانی

شاید برای شما نیز جالب باشد که برخی از محبوب‌ترین اپ‌ها را بشناسید. اسپاتیفای و سان کلود از جمله این برنامه‌ها هستند که با عرضه طیف وسیعی از سلایق و بانک موسیقی میلیونی به شنوندگان فرصت می‌دهند که آثار موسیقی مورد‌علاقه خود را به‌راحتی بشنوند. این برنامه‌ها تا به امروز صدها میلیون دنبال‌کننده دارند و از قدرتمندترین شبکه‌های پخش موسیقی در جهان محسوب می‌شوند.

همچنین اپل موزیک نیز از دیگر نمونه‌های چنین برنامه‌هایی است که براساس آمارهای جهانی توانسته‌اند مخاطبان میلیونی را از سراسر جهان به خود جذب کنند.

یکی از مهم‌ترین نکات خدمات و پخش جهانی موسیقی، شناخت فضای کاری و امکان همکاری با افراد در این حوزه و در سطح جهانی است. به‌‌همین سبب شما برای انتشار موسیقی خود در مقیاس جهانی بهتر است با موسسات معتبری نظیر نوای سیمرغ همکاری داشته باشید.

این موسسه شناخت کاملی با این فضای جهانی دارد و تمام چالش‌ها و فراز و نشیب‌های آن را به‌خوبی می‌شناسد. بنابراین این فرصت را دارید که آثار خود را به بازدیدهای میلیونی برسانید و در مسیر درستی گام بردارید. می‌توانید اطمینان داشته باشید که تمام حقوق مادی و معنوی شما در این مسیر کاملا حفظ خواهد شد.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی

شما تا رسیدن به موفقیت فقط یک گام صحیح نیاز دارید