مجوز برگزاری کنسرت

با دریافت مجوز برگزاری کنسرت، بر قله رویاهای خود بدرخشید!

همه خوانندگان محبوب و پرطرفدار اولین باری که پا به صحنه کنسرت گذاشته‌اند، در پی گام‌های متوالی خود حتما روزهای سختی را مرور می‌کنند. که پس‌از سپری‌کردن آن‌ها به این نقطه رسیده‌اند. برای رسیدن به چنین رویایی نه‌چندان دور و دراز بهتر است عجله نکنید و مرحله به مرحله به سمت اهداف خود حرکت کنید. اولین قدم آن است که مجوز برگزاری کنسرت را از سامانه‌های مرتبط و رسمی سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنید.

ممکن است بارها این کار را تجربه کرده باشید. یا این نخستین بار باشد. درهرحال از مشاوره‌های یک فرد خبره در این حوزه بهره‌مند شوید. این افراد تمام زوایای کار را به‌خوبی می‌دانند و به شما کمک می‌کنند که خیلی زود به قله موفقیت‌های خود و تعامل با طرفداران خود دست یابید. اما دریافت مجوز دردسرهای مخصوص به‌خود را دارد و دارای مراحل مختلفی است.

چگونه مجوز برگزاری کنسرت را دریافت کنیم؟

اگرچه برگزاری چنین اجراهای زنده‌ای مسائل و حواشی زیادی را به‌دنبال دارد. این اجرا بدون دریافت مجوز رسمی از سوی سازمان‌های مربوطه امکان‌پذیر نیست. پس از ثبت درخواست برای چنین رویدادی، باید لیستی از موزیک‌ و موسیقی‌هایی که قصد اجرای آن‌ها را دارید، تهیه کنید و آن را در اختیار این سازمان قرار دهید. درصورتی‌که این موزیک‌ها قبلا مجوزهای لازم در زمینه شعر و ترانه و قطعه موسیقی را دریافت کرده باشند. کار چندان سختی در این زمینه نخواهید داشت.

همچنین باید به‌طور کامل جزئیات بیشتری را درخصوص اینکه این اجرا در چه شهرهایی و در چه محیط و شرایطی برگزار می‌شود. به اطلاع کارشناسان این سازمان برسانید. گفتنی است که شما برای هر اجرا باید مجوز جداگانه‌ای را دریافت کنید.

ازطرفی باتوجه به اینکه روند اداری اخذ مجوز برگزاری کنسرت کمی طولانی است. معمولا خوانندگان با استفاده از مشاوره‌های تخصصی از ماه‌ها قبل از اجرا برای دریافت این مجوزها اقدام می‌کنند.

صفرتاصد مجوز برگزاری کنسرت

اخذ مجوز برای اجرای یک کنسرت در بسیاری از جهات با سایر مجوزهای تولید موسیقی تفاوت دارد. جالب است بدانید دریافت مجوزهای مرتبط با ترانه و شعر، تک آهنگ و آلبوم همگی بخش‌های اولیه کنسرت هستند. یعنی اگر شما برای تراک‌های مختلف آلبوم خود یا تک آهنگ‌های مختلف مجوزی از سوی سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده باشید، به‌هیچ عنوان امکان برگزاری کنسرت‌ را نخواهید داشت.

انتخاب محل برگزاری

البته داشتن این مجوزها نیز تازه ابتدای مسیر است؛ چراکه کنسرت تنها اجرای ساده و دورهمی چند تراک آهنگ نیست. شهر و محلی که برای این اجراها انتخاب می‌کنید. اهمیت زیادی دارد. خواننده باید با توجه به گستردگی طرفداران خود کنسرت را در شهرهای مختلفی که امکانات برگزاری چنین رویدادهای موسیقی را دارند، اجرا کند.

دست‌اندرکاران کنسرت

اجرای یک کنسرت چند ساعته جذاب و دلنشین به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست. علاوه‌بر گروه موسیقی و هماهنگی‌های لازم در این زمینه، شما باید با افرادی تعامل داشته باشید که تمام مراحل مختلف این کنسرت را مهیا می‌کنند. به‌عنوان مثال آماده‌سازی صحنه، طراحی دکور، نورپردازی. مرحله به مرحله کنسرت در طول اجرا و مسائلی از این دست بسیار مهم است. البته شایان ذکر است بدون اخذ مجوز برگزاری کنسرت، هماهنگی در این زمینه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

از طرفی کیفیت صوت درحال انتشار در سالن اجرا نیز اهمیت زیادی دارد. هرگونه اختلال در این سیستم‌های پخش باعث عدم رضایت علاقه‌مندان خواهد شد. بخش‌های مختلف دیگری نظیر گریم، تصویربرداری و حتی تدارکات نیز نقش پررنگی در کیفیت یک کنسرت خواهند داشت. درواقع تمام افرادی که در الف تا ی کنسرت نقشی ایفا می‌کنند، مهم خواهند بود و هماهنگی آن‌ها و همچنین گردهم‌آوردن یک تیم قدرتمند کار بسیار سختی است.

جذب سرمایه

حتما تاکنون متوجه شده‌اید که اجرای یک کنسرت از اجاره یک سالن تا همکاری با شمار بسیاری از متخصصان در حوزه‌های مرتبط، مستلزم حمایت مالی وسیعی است. به‌همین دلیل شما به‌عنوان یک خواننده علاقه‌مند به دریافت مجوز برگزاری کنسرت باید به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار یا اسپانسر باشید.

چنین فردی با استراتژی‌های خاص خود از شما برای اجرای این کنسرت حمایت خواهند کرد و درنهایت عواید آن را با شما شریک می‌شود. این سرمایه‌گذار در تمامی مسیر از اخذ مجوز برگزاری کنسرت تا اجرایی‌کردن آن همراه شما خواهد بود.

از اخذ مجوز تا اختتامیه کنسرت

تمام مراحل کار به‌ یک اندازه اهمیت دارد. از دریافت مجوزهای لازم برای اجرا و رفع مشکلات قانونی و رسمی برای این کار تا هماهنگی با بسیاری از عوامل پشت‌صحنه این اقدام، همه و همه باید به‌خوبی نقش خود را اجرایی کنند.

اگرچه مسیر پیش‌رو از تبلیغات تا اجرایی‌کردن کنسرت کمی سخت و دشوار به‌نظر می‌رسد، با همراهی مشاوران متخصص در این حوزه هموار و آسان خواهد شد. نوای سیمرغ با سال‌ها تجربه حرفه‌ای در این حوزه در تلاش است که مشکلات شما را در هر مرحله از برگزاری کنسرت را شناسایی کرده و در راستای رفع آن بکوشد. دریافت مجوزهای رسمی و قانونی با بهره‌مندی از دانش و مهارت کادری مجرب از جمله ویژگی‌های همکاری با این موسسه معتبر است.

از طرفی شما در تمام مسیر شامل انتخاب محل برگزاری، اجاره سالن‌های مناسب، هماهنگی کامل عوامل برای داشتن تصویر و نور مناسب در کنار شما هستیم. حتی تبلیغات گسترده در سطح شهر را نیز به متخصصان این موسسه بسپارید که آن را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند. تبلیغات شهری و همچنین تبلیغ گسترده در شبکه‌های اجتماعی از دیگر مهارت‌هایی است که در برگزاری پرشور و هیجان‌‌‌انگیز کنسرت‌ها موثر است.

ما تا پایان مراسم همراه شما هستیم و با مشاوره‌های تخصصی در این زمینه و تقویت نقاط قوت اجرا در رضایت بیشتر مخاطبان و طرفداران به شما کمک خواهیم کرد.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز تک آهنگ و آلبم

مجوز تیزر تبلیغاتی

شما تا رسیدن به موفقیت فقط یک گام صحیح نیاز دارید