فعال سازی پیشواز اپراتورهای تلفن همراه

همه چیز درخصوص مجوز فعال سازی پیشواز اپراتورهای تلفن همراه

این روزها شنیدن صدای خوانندگان محبوب و نوای دلنشین برخی موزیک‌ها حتی هنگام تماس با دیگران بسیار مرسوم شده است. افراد زیادی علاقه دارند در این زمینه به‌روز باشند و همواره این آهنگ‌های پیشواز را با نواهای جذاب‌تری تغییر می‌دهند. بسیاری از خوانندگان نیز تمایل دارند با دریافت مجوز فعال سازی پیشواز اپراتورهای تلفن همراه ارتباط خود را با طرفداران و علاقه‌مندان خود بیشتر کنند.

شاید تا به‌حال تصور نمی‌کردید که برای چنین اقدامی نیز باید مجوزهایی را دریافت کنید. درواقع هیچ فعالیت موسیقی بدون دریافت مجوز امکان‌پذیر نیست. به‌همین دلیل برای بهتر دیده و شنیده شدن حتما نسبت به اخذ این مجوزها اقدام کنید. اما چگونه؟

چرا مجوز فعال سازی پیشواز اپراتورهای تلفن همراه نیاز است؟

موسیقی پتانسیل بسیار زیادی دارد و قادر است با طیف وسیعی از افراد جامعه بدون درنظر گرفتن سطح دانش و مهارت‌های آنان ارتباط برقرار کند. شما به‌عنوان یک خواننده این قابلیت را به‌خوبی می‌دانید و به‌‌‌احتمال زیاد تمایل دارید سطح ارتباطات خود را با مخاطبان‌تان افزایش دهید. درواقع اگر تمایل دارید بیشتر و بهتر شنیده شوید، دریافت این مجوزها از بهترین راه‌هاست.

جالب است بدانید بسیاری از علاقه‌مندان به موسیقی که رابطه خوبی با این هنر دارند، حتی با شنیدن بخشی از یک موسیقی دلچسب در گوشه‌وکنار شهر و حتی به‌عنوان آهنگ پیشواز به آن علاقه‌مند می‌شوند و تمام موتورهای جست‌وجو را برای یافتن آن زیرورو می‌کنند. شما با دریافت مجوز فعال سازی پیشواز اپراتورهای تلفن همراه این فرصت را به این علاقه‌مندان موسیقی هدیه می‌دهید.

چگونه این مجوز را دریافت کنیم؟

طبق مراحل مرسوم و رسمی این کار، در ابتدا شما باید تمامی مراحل قانونی دریافت مجوز تک آهنگ را دریافت کرده باشید. یعنی اگر ترانه و موزیک مجوز نداشته باشند، امکان انتشار آن به‌عنوان آهنگ پیشواز میسر نخواهد بود. به‌همین دلیل بهتر است در ابتدا برای دریافت مجوز موسیقی‌هایی اقدام کنید که مراحل پیشین آن‌ها گذشته باشد؛ دراین‌صورت فرآیند اخذ مجوز در این مرحله نیز به آسانی پیش خواهد رفت.

کارشناسان این سازمان معمولا معیارهای خاصی را برای انتشار این موسیقی‌ها در فضاهایی مانند آهنگ‌های پیشواز در نظر می‌گیرند. با این حال این سخت‌گیری‌ها به‌اندازه‌ای نیست که نتوانید این کار را انجام دهید. ازطرفی اگر مجوز آهنگ را دریافت کرده باشید، تقریبا کار شما آسان خواهد بود.

انتخاب دقایق طلایی

در این نوبت شما باید یک دقیقه طلایی از محتوای آهنگ خود را انتخاب می‌کنید که آن را بیشتر دوست دارید. البته این امکان را نیز دارید که چندین نسخه از آهنگ را که دقایق مختلفی از موسیقی شما را پخش می‌کند، تهیه کنید. دقت لازم را به خرج دهید و زمان‌های مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. این یک دقیقه همان چیزی است که مخاطبان شما با آن سروکار خواهند داشت.

ثبت درخواست

دقیقه انتخابی خود را با فرمت Wave آماده کنید و آن را همراه با اطلاعات و مدارک موردنیاز این سازمان برای سامانه مربوطه ارسال کنید. در این مرحله معمولا فرم‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید آن‌ها را به‌دقت پر کنید. پس از آن باید مدت زمان مشخصی را سپری کنید که بررسی‌های کارشناسی برای این امر صورت گیرد.

از آنجایی‌که شما مجوزهای زیادی را برای انتشار این فایل موسیقی در اختیار دارید، این زمان آنچنان زیاد نخواهد بود. با این حال باید روند اداری و رسمی خود را طی کند. درنهایت و در صورت تأیید این سازمان کدهای فعال‌سازی برای اپراتورهای فعال مختلف در کشور را دریافت خواهید کرد. هماهنگی‌های لازم با سازمان مربوطه از طریق این ارگان صورت خواهد گرفت؛ بنابراین نگرانی در این خصوص نخواهید داشت.

نکته!

شاید این سوال پیش آید که این قوانین یا اینکه مثلا فرمت این آهنگ‌ها چگونه باشد توسط چه سازمانی معین می‌شود؟ از آنجایی‌که این فایل‌های صوتی به‌عنوان آهنگ پیشواز اپراتورها قرار می‌گیرند، سازمان صادرکننده مجوز معمولا این موارد را با کارشناسان معرفی‌شده از سوی اپراتورها هماهنگ می‌کند. بنابراین این قوانین به درخواست این اپراتورها لحاظ می‌شود که فرآیند انتشار با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شود.

نکاتی که باید بدانید!

هنگام انتخاب بخش‌هایی از موسیقی برای آهنگ پیشواز حتما این نکته را در نظر داشته باشید که این قسمت بخش طلایی آهنگ شما باشد. بنابراین آن را با پخش موسیقی زیاد یا تکرار مداوم چند بند از ترانه هدر ندهید. البته این نیز نوعی انتخاب است؛ اما بهتر است سلیقه هواداران و طرفداران خود را نیز در این ماجرا در نظر داشته باشید. همچنین دقت کنید که ابتدای کار ناگهان صدای شما به اوج یا گام‌های بلند نرفته باشد؛ چراکه موقع پخش در تماس‌های تلفنی کاملا آزاردهنده خواهد بود.

کیفیت مناسب

ازطرفی این نکته را فراموش نکنید که این کار بارها و بارها شنیده می‌شود؛ پس به کیفیت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. هنگام انتخاب آهنگ البته باید محدودیت‌هایی را نیز لحاظ کنید. با این حال کیفیت BitRate 8000Hz برای این موضوع کاملا مناسب خواهد بود. معمولا آماده‌کردن 50 ثانیه تا یک دقیقه برای یک آهنگ پیشواز ایده‌آل است. توجه داشته باشید آهنگ را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که محتوای اصلی در ابتدای آن باشد؛ چراکه در موارد بسیار کمی افراد آهنگ را تا انتهای آن گوش می‌دهند.

انتخاب نام

همچنین در انتخاب نام برای این فایل‌ها هم دقت بیشتری به‌خرج دهید و از ویرگول و علامت‌های نگارشی کمتر استفاده کنید. دقت داشته باشید که مخاطبان شما نام آهنگ یا نامی را که به آن شهرت یافته است، برای دریافت کد جست‌وجو می‌کنند. با انتخاب مناسب نام درواقع به یافتن این آهنگ‌ها توسط هواداران یا علاقه‌مندان کمک می‌کنید. معمولا اپراتورهای تلفن همراه عباراتی بیشتر از 20 کاراکتر را نمی‌پذیرند.

شاید وجود پیچیدگی‌های بسیار در فرآیند اخذ مجوز فعال سازی پیشواز اپراتورهای تلفن همراه شما را سردرگم کند. اما نگران نباشید؛ موسسات معتبر و مجربی نظیر نوای سیمرغ با داشتن سال‌ها تجربه در این زمینه به شما در این مسیر کمک خواهند کرد. کارشناسان نوای سیمرغ علاوه‌ بر مشاوره‌های تخصصی، قدم‌ به‌ قدم همراه شما خواهند بود.

دیگر خدمات ما

مجوز پخش و نشر

مجوز موزیک ویدیو

مجوز برگزاری کنسرت

مجوز تیزر تبلیغاتی